مقایسه ساعت‌ های دو برند سیکو و سیتیزن

خلاصه

تفاوت اصلی برندسیکو و سیتیزن: ساعت سیکو یک ساعت مکانیکی اتوماتیک است در حالی که ساعت های سیتیزن یک ساعت کوارتز ژاپنی است. درباره این که ساعت سیکو وسیتیزن!کدام بهترند تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

۱۴۰۱ جمعه ۱۲ فروردين
511بازدید
مقایسه ساعت‌ های دو برند سیکو و سیتیزن

اگر چه سیکو و سیتیزن ممکن است در ظاهر شباهت‌هایی داشته باشند، اما ساعت‌های بسیار متفاوتی می سازند. سیتیزن و سیکو دو برند پرفروش ساعت ژاپنی در صنعت ساعت هستند. اگرچه هر دو برند سابقه طولانی در ساخت ساعت دارند، تقاضا برای این برندها در طول "بحران کوارتز" افزایش یافت، که شاهد افزایش تقاضا برای ساعت‌های کوارتز مقرون به صرفه و باتری دار بود. این به طرز چشمگیری چشم انداز ساعت سازی را تغییر داد و در حالی که بسیاری از ساعت سازان اروپایی کاهش یافتند، هر دوی این برندها محبوبیت خود را افزایش دادند. با ذکر این نکته، این مقاله مقایسه‌ای از هر دو برند است. ما شما را با ویژگی‌های خاص آنها آشنا می‌کنیم تا بتوانیم بررسی کنیم که کدام یک بهتری هستند.

خرید ساعت در فروشگاه اینترنتی دواچ گاردن برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت دواچ گاردن مراجعه کنید و یا اینکه به صورت حضوری در شعبه‌های ما در تهران حضور بیابید.

 سیکو بهتر است یا سیتیزن

هنگام مقایسه Seiko و Citizen باید چند زمینه را بررسی کنید. اولین مورد تکنولوژی و حرکات است. زیرا بسیاری از افراد ساعت‌های خود را بر اساس آنچه درون موتور آن در جریان است و نحوه عملکرد ساعت انتخاب می‌کنند. دوم، نگاهی به تفاوت‌های سبک بین آنها خواهیم انداخت. سیکو در سبک کمی کلاسیک تر است، اما هنوز نمی‌توان به صورت قطعی این برند یک برند کلاسیک ساز دانست. و آخرین مقایسه بین آن‌ها که سختیرین مورد نیز است، مقایسه بین کیفیت و طول عمر است.

 

سیکو بهتر است یا سیتیزن

 

بزرگترین تفاوت‌های سیکو و سیتیزن

یکی از بزرگترین تفاوت‌های سیکو و سیتیزن، انتخاب فناوری آنهاست. سیتیزن تصمیم گرفته است که تقریباً به طور کامل بر روی حرکات کوارتز تمرکز کند، بنابراین ساعت‌های مکانیکی زیادی را در محدوده آن پیدا نخواهید کرد. همچنین آنها روی فناوری Eco-Drive خود که اساساً ساعت‌های خورشیدی هستند، سرمایه گذاری زیادی کرده‌اند. اگرچه سیکو نیز ساعت‌های خورشیدی دارد، اما از نظر کیفیت با سیتیزن هم‌تراز نیستند و همچنین عرضه گسترده‌ای ندارند. هم سیکو و هم سیتیزن هر دو دارای ساعت اتمی با فناوری Astron و Satellite Wave هستند. هر دوی آنها دوست دارند مرزها را کنار بگذارند و این یکی از ویژگی‌های مدرن‌تر آنهاست که فناوری‌های خورشیدی را نیز ترکیب می‌کند. سیکو نیز همچنین از کوارتز زیادی استفاده می‌کند، اما محدوده حرکات خودکار (مکانیکی) آن‌ها شاید بزرگ‌ترین تفاوت در فناوری (به غیر از پیشنهادات خورشیدی) باشد. بنابراین، اگر یک ساعت مکانیکی/خود سیم پیچی می‌خواهید، سیکو بهترین گزینه برای شماست. فقط به خاطر داشته باشید که دقت بسیار متضرر می‌شید، زیرا شما نمی‌توانید یک ساعت کوارتز را شکست دهید، حتی اگر استانداردهای کرونومتر سوئیس (4- تا 6+ ثانیه در روز) را برآورده کنید. و در نهایت این سیتیزن است که دارای ساعت‌های خودکار است، فقط تعداد زیادی ندارد.

 

سبک و طراحی سیکو در مقابل سیتیزن

مقایسه این موضوع سخت است، با این حال اکثر مردم موافق هستند که سیکو تمایل دارد از طرح‌های آزمایش شده و واقعی (معروف به محافظه‌کار و سنتی) استفاده کند، در حالی که به نظر می‌رسد سیتیزن کمی بیشتر از محدودیت‌ها عبور می‌کند. البته همیشه ساعت‌هایی پیدا می کنید که این قاعده را زیر پا می‌گذارند، اما در کل قطعا همینطور است. سیتیزن در مقایسه با سیکو مدل‌های کمتر شناخته شده‌ای دارد، اما تعداد کمی وجود دارند که شناخته شده‌تر هستند. یکی از این مدل‌ها، مدل Nighawk آنها است که کمی با Flightmaster Seiko مقایسه می‌شود ، اما هنوز کمی متفاوت است. آنها مدل‌های زیادی در این راستا دارند، اما اجازه ندهید که این موضوع شما را گول بزند، آنها همچنین دارای طرح‌های بسیار ساده و مینیمالیستی نیز هستند.

 

دقت، کیفیت و طول عمر ساعت ستیزن در مقابل سیکو

بحث کردن در این مورد بسیار دشوار است و بسیاری از دوستداران ساعت در انجمن‌ها در هر صورت با شما بحث می‌کنند. البته این بستگی به مدل، سال و کمی شانس دارد، مانند هر چیزی که تولید می‌شود. سیکو که ساعت‌های مکانیکی بسیار بیشتری را در محدوده خود تولید می‌کند، از نظر زمان نگه‌داری آسیب خواهد دید. باید بدانید که شما نمی‌توانید یک ساعت کوارتز در دقت شکست دهید. با این حال، اگر یک ساعت مکانیکی می‌خواهید، آن‌ها مقرون به صرفه ترین و مبتکرانه‌ترین نوع ساعت در خارج از سوئیس هستند. برخی استدلال خواهند کرد که سیتیزن از نظر کیفیت تولید امروز پا به پای سیکو رسیده است اما این مورد قطعی نیست. این دو شرکت، هر دو شرکت‌های بزرگی هستند که سابقه ساعت‌های با کیفیت و مقرون به صرفه دارند.

 

ساعت‌های سیکو گرند

تنها تفاوت بزرگ از نظر من این است که سیکو دارای برند Grand Seiko است که ساعت‌های سوئیسی را با زیبایی و کیفیت خیره کننده تولید می‌کند. سیتیزن چیزی در این محدوده ندارد. با این حال در سطح پایین و متوسط، آنها بسیار قابل مقایسه هستند.

 

کدام را باید بخرید - سیکو یا سیتیزن

هیچ برنده مشخصی در این نبرد ساعت سازان ژاپنی وجود ندارد، اما چند مرز واضح وجود دارد که ارزش در نظر گرفتن دارد.

  1.  اگر به دنبال ساعت‌های کوارتز و خورشیدی هستید، سیتیزن با طیف ساعت‌های Eco-Drive خود انتخاب و طول عمر بیشتری دارد.
  2.  وقتی صحبت از مکانیک به میان می‌آید، به خاطر داشته باشید که دقت آن همیشه کمتر از یک کوارتز خواهد بود، اما سیکو در اینجا انتخاب مناسب برای شما است. چه سری سیکو 5 بسیار مقرون به صرفه آنها باشد، چه گرند سیکوهای لوکس هر دو ارزش خرید را دارند.
  3.  آخرین مورد اما نه کم‌اهمیت، وقتی صحبت از سبک به میان می‌آید، انتخاب گسترده‌ای را در هر دو طیف آن‌ها خواهید یافت، که سیکو معمولاً کمی کمتر تجربی است.

 

<< برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت دواچ گاردن مراجعه کنید>>

 

بلاگ مرتبط فروشگاه اینترنتی ساعت دواچ گاردن:

معرفی برند ساعت سیکو

تاریخچه ساعت رومر

 

 

مقایسه ساعت‌ های دو برند سیکو و سیتیزن