آشنایی با انواع قفل ساعت مچی

خلاصه

انواع قفل ساعت مچی: قفل ساعت یکی از اجزاء مهم ساعت می باشد و همیشه هنگام خرید ساعت باید به آن توجه کرد. در این مقاله با انواع قفل ساعت مچی آشنا میشویم و یاد میگیریم که نحوه ی استفاده از هر کدام از آنها چگونه است

۱۴۰۱ شنبه ۱۳ فروردين
153بازدید
آشنایی با انواع قفل ساعت مچی

 

تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه نوع قفلی روی بند ساعت شما وجود دارد؟ شاید شما فقط کنجکاو باشید، یا شاید نیاز به تعویض آن داشته باشید و بخواهید خودتان قطعه یدکی را خریداری کنید. دلیلش هرچه که باشد، اگر به صورت روزانه از ساعت مچی استفاده می‌کنید، مطمئناً باید با آن آشنا باشید. در این بلاگ سعی داریم انواع قفل ساعت مچی که روی تمامی ساعت‌ها استفاده می‌شود را برای شما معرفی کنیم. ممکن است شما شگفت زده شوید که ببینید چقدر انواع مختلف قفا ساعت وجود دارد. بنابراین، بیایید همه آنها را بررسی کنیم و به شما کمک کنیم تا بفهمید با کدام قفل هر روز سر و کار دارید. اساساً، دو نوع اصلی از قفل‌های ساعت وجود دارد. قفل‌های مستقر و متصل و قفل‌های سگکی. بست های مستقر و سگک ها. قفل‌های مستقر و متصل معمولاً در ساعت های فلزی دیده می‌شوند، در حالی که سگک‌ها بیشتر در ساعت‌های چرمی و لاستیکی دیده می‌شوند. اما باید بدانید این همیشگی نیست.

 

 

قفل‌های ساعت

 

خرید ساعت در فروشگاه اینترنتی دواچ گاردن برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت دواچ گاردن مراجعه کنید و یا اینکه به صورت حضوری در شعبه‌های ما در تهران حضور بیابید.

 

معرفی انواع قفل ساعت مچی

 

قفل‌های مستقر

نسخه اصلی قفل متصل اغلب در ساعت‌های مردانه دیده می‌شود. این نوع قفل به طور انحصاری در ساعت‌های فلزی استفاده می‌شود و از نوع قفلی است که در بیشتر ساعت‌ها استفاده می‌شود. یک قفل مستقر معمولا به صورت به یک سوم باز می‌شود تا به دست شما اجازه دهد تا بتواند از بند ساعت عبور کند. سپس با یک قفل قلابی در جای خود قفل می‌شود، که گاهی اوقات بازکردن آن دشوار است.

این نوع قفل‌ها از نظر امنیت در بالاترین سطح قرار دارد. با این حال، ساعت‌های دارای این قفل باید توسط یک حرفه‌ای تغییر اندازه دهند، زیرا این اغلب شامل برداشتن قطعات بند ساعت فلزی است.

 

قفل‌های Deployantفشاری (همراه با دکمه فشاری)

قفل‌های بازکننده دکمه فشاری مانند گیره‌های معمولی عمل می‌کنند، اما ظاهر متفاوتی دارند. قسمتی از قفل که هنگام بستن ساعت قابل مشاهده است بسیار کوچکتر است (تقریباً یک سوم) چیزی که در یک گیره معمولی مستقر می‌بینید. به دلیل فشار دادن دکمه‌ها، باز کردن آنها بسیار راحت‌تر است. این دکمه‌ها در دو طرف قفل وجود دارد و زمانی که می‌خواهید ساعت خود را در بیاورید باید همزمان آن ها را باید فشار دهید. علاوه بر اینها، این قفل‌ها در واقع از گیره‌های مستقر معمولی ایمن تر هستند، زیرا دکمه‍‌ها تضمین می‌کنند که نمی‌توانند خود به خود باز شوند. با این حال، اگر می‌خواهید اندازه یک ساعت را که دارای یک قفل فشاری است را تنظیم کنید، همچنان باید آن را به یک متخصص ببرید.

 

قفل‌های بازکننده دکمه فشاری تاشو

این یک قفل فولادی قفل سه گانه است که تضمین می‌کند ساعت روی مچ شما قرار می‌گیرد. این نوع دارای دکمه‌های فشاری در کناره‌های آن است، درست مانند نوع قفل قبلی، اما دارای یک گیره محکم است که روی گیره اصلی جمع می‌شود. قسمت قفلی که هنگام استفاده از ساعت قابل مشاهده است بسیار بزرگ است. این حتی بزرگتر از گیره استقرار معمولی است. این نوع قفل‌ها اغلب در ساعت‌های گران قیمت رولکس و دیگر ساعت‌های غواصی دیده می‌شوند. دقیقاً به همین دلیل است که اغلب در ساعت‌های ورزشی این نوع قفل‌ها استفاده می‌شوند. با آنها در واقع به امنیت اضافی قفل سه‌گانه نیاز دارید. در مورد قابلیت تنظیم بند ساعت‌ها نیز مانند دو نوع قبلی است. قفل باید برداشته شود و قطعات فلزی بند باید خارج شود تا ساعت را کوتاه کند. بنابراین، شما باید اندازه آن را توسط یک متخصص تغییر اندازه دهید.

 

خرید ساعت مچی در فروشگاه اینترنتی دواچ گاردن

قبل از اینکه انتخاب کنید چه بندی برای ساعت خود بخرید، فکر می‌کنیم عاقلانه است که در مورد سبک‌های مختلف قفل‌ها تحقیق کنید. برخی از آنها صرفاً ماهیت کاربردی دارند و برخی صرفا شیک هستند. هر آنچه را که انتخاب می‌کنید، قطعاً یکی از مزیت‌های داشتن یک ساعت کاربردی است. ساعت مچی می‌تواند یک وسیله فریبنده ساده باشد، اما از چندین بخش و مکانیسم پیچیده تشکیل شده است که احتمالاً با برخی از آنها آشنا نیستید. در فروشگاه اینترنتی دواچ گاردن انواع ساعت‌های مختلف با انواع دستبندهای مختلف برای شما ارائه شده است. اگر قصد خرید ساعتی کاربردی را دارید حتما به فروشگاه ما نگاهی بیندازید.

<< برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت دواچ گاردن مراجعه کنید>>

مقاله ها مرتبط سایت دواچ گارن:

نحوه تشخیص ساعت های اصل از فیک

آشنایی با انواع قفل ساعت مچی