دلایل عقب و جلو افتادن ساعت مچی

خلاصه

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا ساعتتان مداوم عقب و جلو میوفتد. باید این را بدانید که حتی بهترین ساعت‌ها نیز گاهی این پیش می‌آید. درباره دلایل عقب و جلو افتادن ساعت مچی تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

۱۴۰۱ يکشنبه ۱۴ فروردين
182بازدید
دلایل عقب و جلو افتادن ساعت مچی

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا ساعتتان مداوم عقب و جلو میوفتد. باید این را بدانید که حتی بهترین ساعت‌ها نیز گاهی این پیش می‌آید. اما علت و عوامل عقب و جلو افتادن ساعت مچی ها چیست. در این بلاگ قصد داریم این عوامل را بررسی کنیم و برای آن راه‌حل ارائه می‌دهیم پس تا پایان این مقاله را بخوانید.ممکن است ساعت شما به دلایل مختلفی زمان اشتباه را نشان دهد. اگر مکانیسم ساعت‌های مچی را درک نکنید، دلیل این اتفاق را نخواهید فهمید.

 

عقب یا جلو افتادن ساعت مچی

 

خرید ساعت در فروشگاه اینترنتی دواچ گاردن برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت دواچ گاردن مراجعه کنید و یا اینکه به صورت حضوری در شعبه‌های ما در تهران حضور بیابید.

 

عوامل عقب و جلو افتادن ساعت مچی ها

 

تعویض باتری ساعت

در اکثر مواقع که ساعت شما عقب افتاده نیاز به تعویض باتری ساده است و این کار ساعت شما را در حالت بهینه نگه می‌دارد و از آسیب ناخواسته به ساعت شما جلوگیری می‌کند.

 

موتور ساعت نیاز به خدمات حرفه‌ای دارد

ساعت‌ها شباهت زیادی به ماشین‌ها دارند. مانند موتور ماشین شما، ساعت شما گهگاه به مقداری تعمیر و نگهداری نیاز دارد. ماشین‌ها و ساعت‌ها نیز معمولاً باید توسط مکانیک‌های آموزش دیده و تکنسین‌های ساعت با تجهیزات تخصصی تعمیر شوند. آخرین باری که ساعت خود را سرویس کردید چه زمانی بوده است؟ بسته به استفاده‌ای که از ساعت دارید، خدمات ساعت لوکس خود را هر 1 تا 2 سال یک بار داشته باشید.

 

آیا به ساعت خود ضربه زده‌اید یا آسیب دیده است

در حالی که ساعت‌های مکانیکی به گونه ای طراحی شده‌اند که در برابر سایش معمولی مقاومت کنند، اما همچنان به راحتی آسیب می‌بینند. ساعت شما ممکن است ضربه قابل توجهی خورده باشد که باعث شده است سیم پیچی آن در موتور به جلو بپرد. ضربه به ساعت نیز می‌تواند کلید فنر را تغییر دهد.

 

نگهداری نامناسب از ساعت

نگه‌داری درست ساعت‌هایتان باعث می‌شود ساعتتان ایمن بماند و به خوبی تیک تاک کند. در حالت ایده‌آل، ساعت‌ها باید در محیطی با دمای کنترل شده، مانند صندوق امانات یا در یک گاوصندوق خانگی نگهداری شوند. انتقال از دمای بیش از حد گرم و سرد می‌تواند باعث انبساط و انقباض قطعات داخل ساعت شود. یک مورد دیگر قرار گیری یا غوطه‌وری زیاد ساعت در آب است وقتی ساعت شما تکنولوژی مناسب آن را نداشته باشد. این می تواند منجر به ورود آب به صفحه و موتور و ایجاد آسیب شود. یکی از موارد آسیب به ساعت گرما است. گرما به خصوص می‎تواند روان کننده را خشک کند و باعث ایجاد اصطکاک روی چرخ دنده‌ها شود که بر زمان سنجی ساعت شما تأثیر می‌گذارد.

 

هنگام پیچیدن ساعت آن را بردارید

قطعا تنظیم ساعت در حالتی که روی مچ شما بسته شده است راحت است. با این چیزی که ممکن است متوجه نشوید این است که واقعاً به ساعت خود آسیب می‌رسانید. پوشیدن ساعت در حین حال پیچیدن آن می‌تواند به طور تصادفی باعث بیرون کشیده شدن تاج آن شود یا باعث شود که ساعت خود را به سمت بالا بکشید. زاویه‌ای که تاج را با آن حرکت می‌دهید می‌تواند باعث ایجاد تکان در موتور شود. برداشتن ساعت قبل از تنظیم زمان یا سیم پیچ به شما امکان می‌دهد مقاومت را احساس کنید و تاج را در زاویه مناسب بیرون بکشید.

 

ساعت‌های اتوماتیک

در ساعت‌های اتوماتیک مهم است که به طور منظم ساعت خودکار خود را بپوشید. یک ساعت اتوماتیک، حرکت قلب ساعت است. حرکت مچ باعث فعال شدن سیم پیچی ساعت می‌شود. اگر ساعت را به طور مرتب استفاده نکنید، قدرت کافی برای عملکرد صحیح نخواهد داشت و در نتیجه ساعت شما زمان را از دست می‌دهد.

 

از مغناطیس دور باشید

ساعت‌ها می‌توانند تحت تأثیر مغناطیس قرار بگیرند و ممکن است زمان را جلو ببرند و یا عقب بمانند. مهم است که ساعت را برای مدت طولانی در نزدیکی اجسام مغناطیسی قرار ندهید. این شامل تلفن‌های همراه، تلویزیون، هدفون‌های بی‌سیم و بلندگوها، دستگاه‌های قهوه‌ساز، جواهرات با گیره‌های مغناطیسی و موارد دیگر می‌شود... شاید ندانید که چه تعداد از اشیاء روزمره در خانه‌های ما حاوی آهنربا هستند. هنگامی که ساعت شما تحت تأثیر خاصیت مغناطیسی قرار می‌گیرد، می تواند باعث شود که سیم پیچ‌های جداگانه به هم بچسبند و اثر آن کوتاه شدن فنر و در نتیجه افزایش سرعت ساعت باشد. اگر احساس می کنید ساعت شما تحت تاثیر مغناطیس قرار گرفته است، بهتر است با یک متخصص ساعت صحبت کنید.

 

خرید ساعت مچی در فروشگاه اینترنتی دواچ گاردن

قطعا ساعت کاملی در مورد زمان سنجی وجود دارد (مانند یک ساعت اتمی). در فروشگاه اینترنتی دواچ گاردن انواع ساعت‌های مختلف از برندهای نام آشنا که در دقت و صحت ساعت زبان زد هستند وجود دارد. اگر قصد خرید ساعتی دقیق و کاربردی را دارید حتما نگاهی به دسته‌بندی ساعت‌های ما بیاندازید.

 

<< برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت دواچ گاردن مراجعه کنید>>

بلاگ مرتبط فروشگاه اینترنتی ساعت دواچ گاردن:

آشنایی با انواع قفل ساعت مچی

معرفی برند ساعت سیکو

 

دلایل عقب و جلو افتادن ساعت مچی