تنظیم ساعت جی شاک

خلاصه

نحوه تنظیم ساعت جی شاک؟ همه ساعت‌های جی شاک دارای 5 دکمه مشترک برای تنظیم ساعت هستن. در ادامه این مقاله به نحوه تنظیم ساعت جی شاک همراه با عکس می‌پردازیم.

۱۴۰۱ دوشنبه ۱۰ مرداد
109بازدید
تنظیم ساعت جی شاک

جی شاک یکی از معروف‌ترین زیرمجموعه‌های کاسیو است که به ساعت‌های نشکن در جهان معروف است. کاسیو از زمان رونمایی از اولین ساعت خود در سال 1974،همیشه تعهد ثابت خود را پیشرفت تکنولوژی مورد استفاده در ساعت‌های خود حفظ کرده است. کاسیو کار خود را با ساخت ماشین حساب شروع کرد و اولین ساعت‌های آن مبتنی بر فناوری ماشین‌حساب بود. با این حال، سازندگان ساعت‌های کاسیو می‌خواستند چیزی تولید کنند که بیشتر از زمان را مشخص کند. در نتیجه، خط نوآورانه Casio G-Shock در سال 1983 معرفی شد و تبدیل به یکی از موفق‌ترین مجموعه ساعت‌ها در جهان شد. در این بلاگ قصد داریم ضمن معرفی ساعت جی شاک هر آنچه که باید درباره تنظیم ساعت جی شاک بدانید را با شما در میان بگذاریم.

 

آشنایی با دکمه‌های ساعت G-shock همراه با عکس

 

همه ساعت‌های جی شاک دارای 5 دکمه مشترک برای تنظیم ساعت هستند. این 5 دکمه عبارتند از: Adjust، Reverse، Forward، Mode و Light که در ادامه کاربرد هر یک را توضیح خواهیم داد:

 

 • Adjust

این دکمه که در گوشه سمت چپ بالای ساعت شما قرار دارد و ساعت شما را در حالت ویرایش قرار می‌دهد. اگر قصد دارید تنظیمات ساعت را تغییر دهید می‌توانید از این دکمه استفاده کنید.

 

 • Reverse

این دکمه که در گوشه سمت راست بالا قرار دارد، هر بار که ساعت را فشار می‌دهید، ساعت را یک مقدار به عقب می‌برد. اگر که شما بخواهید ساعت خود را به عقب ببرید باید از این دکمه استفاده کنید.

 

 • Forward

در گوشه سمت راست پایین ساعت، این ویژگی اساساً مانند دکمه معکوس است، با این تفاوت که مقدار را به جای عقب به جلو حرکت می‌دهد. همچنین از این دکمه برای تغییر آلارم، تغییر زمان کشورها، تغییر AM و PM و همچنین برای استفاده از کرنومتر نیز می‌توانید استفاده کنید.

 

 • Mode

در گوشه پایین سمت چپ ساعت، از این ویژگی برای رمزنگاری از طریق هر یک از گزینه‌های روی ساعت استفاده می‌شود تا زمانی که به تنظیماتی که می‌خواهید برسید.

 

 • Light

این دکمه که فقط در برخی از مدل های G-Shock وجود دارد، و به شما امکان می دهد تنظیمات نور خودکار را در ساعت خود تغییر دهید.

 

 

 

چگونه ساعت جی شاک را تنظیم کنیم؟

اکنون به خوبی با دکمه‌های جی شاک و کاربرد آن آشنا شده‌اید وقت آن است که درباره چگونگی استفاده از آن بدانید. با توجه به اینکه ساعت‎های جی شاک شامل ساعت‌های آنالوگ و دیجیتال می‌باشند در ادامه نحوه تنظیم هر یک را به صورت کامل برای شما توضیح داده‌ایم:

 

 

 

نحوه تغییر زمان در ساعت های آنالوگ G-Shock

 

 • گام 1

برای شروع تنظیمات اول دکمه " Adjust" را روی ساعت G-Shock خود برای حدود پنج ثانیه نگه دارید. هنگامی که صدای بوق شنیدید ساعت آماده تغییرات است.

 • گام 2

در ادامه بعد از صدای بوق دکمه Mode را فشار دهید. با فشار این دکمه شما می‌توانید عقربه ساعت، دقیقه و ثانیه را هر طور که مایل هستید تنظیم کنید.

 • گام 3

قبل از اینکه تنظیمات را شروع کنید قطعا می‌دانید که می‌خواهید ساعت را جلو یا عقب ببرید. بسته به اینکه قصد انجام کدام حالت را دارید دکمه Forward یا Reverse را فشار دهید.

 • گام 4

وقتی که تنظیمات دلخواه خود را روی عقربه‌ها انجام دادید دوباره باید دکمه adjust را فشار داده تا تنظمات ذخیره شوند.

 • گام 5

حال اگر قصد دارید به طور کلی منطقه زمانی را در ساعت تغییر دهید باید به سراغ دکمه Mode بروید. این دکمه را نیز فشار دهید و وقتی حروف اختصاری "TPE"را روی صفحه مشاهده کردید می‌توانید منطقه زمانی را تغییر دهید.

 • گام 6

پس از این، ساعت شما باید در حالت word تایم باشد. سپس باید چندین بار دکمه Forward را فشار دهید تا منطقه زمانی درستی را که می‌خواهید ساعتتان در آن باشد پیدا کنید.

 

 

 

نحوه تظیم ساعت های دیجیتال جی شاک

تنظیم ساعت دیجیتال در برخی از کاربردها تا حدی شبیه به ساعت‌های آنالوگ می‌باشد. در ادامه نحوه کار با این ساعت را نیز توضیح خواهیم داد:

 • گام 1

در ابتدا مانند ساعت‌های آنالوگ دکمه Adjust را برای 3 ثانیه نگه دارید. در این حالت صفحه ساعت باید شروع به چشمک زدن کند.

 • گام 2

در ادامه دکمه Mode را نیز برای چند ثانیه فشار دهید. در این حالت باید اعداد ثانیه شمار شروع به چشمک زدن کنند.

 • گام 3

برای تنظیم ثانیه دکمه Forward یا Reverse را فشار دهید.

 • گام 4

حال اگر قصد دارید که ساعت و دقیقه را نیز تغییر دهید گام دوم و سوم را دوباره انجام دهید.

 • گام 5

برای تنظیم گزینه‌های چشمک زن ساعت G-Shock خود، دکمه Mode را فشار دهید تا به این گزینه خاص برسید.

 • گام 6

با استفاده از دکمه Forward یا Reverse، گزینه‌های مختلف را رمزگذاری کنید تا به تنظیمات دلخواه خود برسید.

 

خرید ساعت کاسیو در فروشگاه اینترنتی دواچ گاردن

خرید ساعت کاسیو از فروشگاه اینترنتی دواچ گاردن انواع ساعت‌های سیکو و اکثر کالکشن‌های آن ارائه می‌شود. ما کار خرید آنلاین را برای شما بسیار راحت کرده‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید و یا به صورت حضوری در شعبه‌های ما حضور بیابید.

 

مقاله ها مرتبط سایت دواچ گارن:

نحوه شارژ ساعت مچی اتوماتیک

دلایل عقب و جلو افتادن ساعت مچی

 

تنظیم ساعت جی شاک