گارانتی ساعت مچی شامل چه مواردی می‌شود

خلاصه

گارانتی ساعت مچی شامل چه مواردی می‌شود؟ اگر قصد خرید ساعت مچی را دارید، گارانتی یکی از مواردی است که باید قبل از خرید ساعت به آن توجه کنید.

۱۴۰۱ يکشنبه ۳۰ مرداد
117بازدید
گارانتی ساعت مچی شامل چه مواردی می‌شود

 

اگر قصد خرید ساعت مچی را دارید، گارانتی یکی از مواردی است که باید قبل از خرید ساعت به آن توجه کنید. امروزه تمام برندهای معتبر ساعت، محصول خود را ضمانت می‌کنند. اگر می‌خواهید که در مورد اینکه گارانتی ساعت مچی شامل چه مواردی می‌شود و در مورد انواع گارانتی ساعت مچی بیشتر بدانید حتما این بلاگ را تا انتها بخوانید.

منظور از گارانتی ساعت چیست؟

گارانتی نوعی ضمانت است که سازنده یا طرف مشابه در مورد وضعیت محصول خود ارائه می‌دهد. همچنین به شرایط و موقعیت‌هایی اشاره می‌کند که در آن‌ها تعمیرات یا تعویض انجام می‌شود. این شرایط می‌توانند مربوط به هنگامی باشند که محصول آنطور که در ابتدا توضیح داده شده یا در نظر گرفته شده عمل نکند.

 

منظور از گارانتی ساعت چیست

 

چند مدل گارانتی داریم؟

دو دسته اصلی ضمانت نامه وجود دارد، بیانی و ضمنی. در هر دسته بندی انواع مختلفی از ضمانت‌ها با شرایط و ضمانت‌های خاص خود وجود دارد.

 

گارانتی اکسپرس

همانطور که از نام آن پیداست، گارانتی اکسپرس ضمانت نامه‌ای است که از طرف فروشنده به خریدار انجام می‌شود که در آن باید محصول خریداری شده مطابق با مشخصات خاصی عمل ‌کند. در صورت وجود ایراد، فروشنده محصول معیوب را تعمیر یا تعویض می‌کند. ضمانت نامه می‌تواند به صورت کتبی یا شفاهی در تبلیغات، روی محصول و یا به وسیله دیگری بیان شود. تمام ضمانت‌های بیانی شده ضمانت نامه نیستند و ممکن است فقط جهت تبلیغ اعلام شوند.

 

گارانتی ضمنی

گارانتی ضمنی، یا ضمانت ضمنی خرید و فروش، تضمینی است که محصول خریداری شده به روش توضیح داده شده عمل ‌کند. این به این معنی است که در این حالت نه تعهدی به زبان می‌آید و نه برگه‌ایی در دسترس شما است. در این حالت گارانتی ساعت مچی شما در کاتالوگ و یا دفترچه خرید وجود دارد.

ضمانت‌های ضمنی همچنین زمانی اعمال می‌شوند که فروشندگان محصولی را ارائه کرده و به فروش می‌رسانند که برای انجام یک هدف خاص مناسب باشد. خریدار برای خرید محصول به تخصص فروشنده متکی است. هر گونه اظهار نظر فروشنده در مورد محصول می‌تواند تضمین تلقی شود.

 

گارانتی تمدید شده

گارانتی تمدید شده نوعی گارانتی است که تعمیر و نگهداری محصول را فراتر از گارانتی سازنده پوشش می‌دهد. این نوع گارانتی ساعت مچی بیشتر یک قرارداد خدمات است تا یک ضمانت، زیرا پوشش اختیاری است که توسط خریدار ساعت مچی، خریداری می‌شود. مانند گارانتی‌های بیان شده، ضمانت‌های تمدید شده دارای شرایط و ضوابط هستند و در صورت نقض توافق توسط خریدار، می‌توانند از پوشش گارانتی رد شود.

معمولاً ضمانت‌های تمدید شده برای محصولات با ارزش قابل توجهی مانند اتومبیل، لوازم الکترونیکی، ساعت‌های لوکس و لوازم خانگی در دسترس است. این نوع ضمانت‌نامه‌ها در واقع بیمه نامه‌ای هستند که باید از مراکز بیمه خریداری شوند.

 

گارانتی مادام العمر

این نوع گارانتی همانطور که از نام آن پیداست همیشگی است. در این نوع ضمانت نامه ساعت مچی، ضمانت می‌شود که ساعت مچی تا هنگامی که در دستان شماست مسئولیت خرابی و یا عدم کارایی آن با فروشنده (شرکت برند) می‌باشد. در این گارانتی اگر شما ساعت مچی را به کس دیگری دهید دیگر گارانتی شامل آن نخواهد شد و مسئولیتی بر دوش فروشنده نخواهد بود.

 

نکات مهم درباره گارانتی ساعت ها

ضمانت‌نامه‌ها معمولاً دارای استثنائاتی هستند که شرایطی را محدود می‌کنند که در آن یک سازنده موظف به اصلاح یک مشکل است. به عنوان مثال، بسیاری از ضمانت‌های ساعت‌ها فقط تا یک سال از تاریخ خرید محصول، خدمات را پوشش می‌دهند و معمولاً فقط در صورتی که محصول مورد نظر دارای مشکلاتی ناشی از نقص قطعات یا کار آن باشد کار می‌کنند .

در نتیجه این ضمانت‌های محدود سازنده، بسیاری از فروشندگان ضمانت‌های دیگری به نام ضمانت‌های تمدید شده را ارائه می‌دهند. همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم این ضمانت‌های تمدید شده اساساً مانند بیمه محصولات عمل می‌کنند که باید پیشاپیش آن را پرداخت کنید. پوشش این گارانتی‌ها معمولاً چندین سال بالاتر و فراتر از ضمانت سازنده ادامه خواهد داشت و اغلب از نظر شرایط و ضوابط محدود و ملایم‌تر را پوشش می‌دهند.

 

سوالات متداول:

 

چرا گارانتی مهم است؟

برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر تقلب و اظهارات نادرست، داشتن گارانتی بسیار مهم است. گارانتی شرایط و ضوابط استفاده از محصول را تعیین می‌کند و در صورت وجود مشکل، فروشنده را ملزم به پاسخگویی می‌کند. از طرف دیگر گارانتی ضمانتی است که توسط فروشنده برای خریدار صادر می‌شود مبنی بر اینکه یک محصول دارای مشخصات خاصی است. اگر محصول آن مشخصات را نداشته باشد، خریدار می‌تواند از سازنده یا فروشنده بخواهد مشکل را اصلاح یا آن را عوض کند. البته باید بدانید که استثنائات خاصی نیز وجود دارد و هر نقصی پوشش داده نمی‌شود. شرایط و ضوابط گارانتی بستگی به نوع ضمانت نامه‌ای دارد که محصول را پوشش می‌دهد.

 

 

چه چیزی در دوره گارانتی ساعت مچی سیکو تضمین می‌شود؟

بر اساس چیزی که سیکو در سایت خود اعلام کرده است گارانتی ساعت‎های سیکو شامل موارد زیر است:

  •  مشکل یا آسیب ناشی از تعمیرات انجام شده توسط هر کسی غیر از یکی از اعضای شبکه خدمات سیکو
  •  زمانی که گواهی ضمانت ارائه نشود.
  •  جایگزینی کردن باتری ساعت
  •  آسیب یا مشکل به شیشه صفحه ساعت، کیس و یا بند که ممکن است ناشی از تصادف یا استفاده نادرست باشد.
  •  تعویض بند چرم، رزین/رابر یا بند پارچه‌ای
  •  خراش یا کثیفی ناشی از استفاده
  •  مشکل یا خسارت ناشی از بلایای طبیعی از جمله آتش سوزی، سیل یا زلزله
  •  زمانی که متن دفترچه ضمانت تغییر کرده باشد یا زمانی که گواهی گارانتی فاقد نام فروشگاه و تاریخ خرید باشد.

دقت داشته باشید که موارد بالا در طول دوره گارانتی رایگان می‌باشد.

 

 

گارانتی ساعت مچی شامل چه مواردی می‌شود