تشخیص اصل بودن ساعت سیتیزن

خلاصه

تشخیص اصل بودن ساعت سیتیزن ؟ اگر قصد خرید یک ساعت سیتیزن را دارید بهتر است که قبل از خرید از نحوه تشخیص اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید تا در دام سودجویان گرفتار

۱۴۰۱ جمعه ۲ دي
83بازدید
تشخیص اصل بودن ساعت سیتیزن

ساعت‌های سیتیزن مترادف با نوآوری‌هایی هستند که با آن این برند در سراسر جهان شناخته شده‌ است. سیتیزن شهرت زیادی در ساخت ساعت‌های نوآور و همچنین گسترش نوآوری در آن‌ها دارد. این برند در ایران نیز از شهرت زیادی برخوردار است و بسیاری از علاقمندان به ساعت با این برند آشنا هستند. یکی از مشکلاتی که ممکن است گریبان برخی از طرفداران این ساعت را بگیرید فیک بودن ساعت سیتیزن است. اگر قصد خرید یک ساعت سیتیزن را دارید بهتر است که قبل از خرید از نحوه تشخیص اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید تا در دام سودجویان گرفتار نشوید. در این بلاگ قصد داریم چند راه تشخیص اصل بودن ساعت سیتیزن را با شما در میان بگذاریم پس تا انتها بخوانید.

 

آشنایی با ساعت‌های سیتیزن

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم سیتیزن دارای سابقه طولانی در نوآوری و دهه‌ها پیشرفت در تکنولوژی است. امروزه بیشتر ساعت‌های این برند دارای حرکات کوارتز، Eco-Drive و مکانیکی است. سیتیزن که در سال 1918 شکل گرفت در ابتدا فقط روی ساخت حرکات کوارتز داخلی که همگی در ژاپن ساخته می‌شدند تمرکر داشت. بیشتر ساعت‌های این برند تقریبا در کارخانه‌های خودکار مونتاژ می‌شوند، اگرچه مدل‌های سطح بالای آن‌ها (مجموعه شده توسط Meisters و Super Meisters) از این قاعده مستثنی هستند.

در واقع حرکت مرکزی سیتیزن به دور فناوری Eco-Drive آنها می‌چرخد. این فناوری می‌تواند از هر منبعی نور تولید کند. چه طبیعی، مصنوعی یا حتی کم نور باشد صرف نظر از اینکه با کدام یک، باتری ساعت شارژ می‌شود. علاوه بر این، شارژ کامل به معنای 5 تا 12 ماه کار در تاریکی مطلق است.

به غیر از فناوری اکودرایو، فناوری HAQ (کوارتز با دقت بالا) آنها بهترین فناوری بعدی است و دارای استاندارد صنعتی است. ساعت‌های سیتیزن با این فناوری معمولاً دارای دقت زمانی خیره‌کننده ± پنج ثانیه در سال هستند.

 

نحوه تشخیص اصل بودن ساعت‌های سیتیزن

 

1. بررسی گارانتی شرکت

اول باید بدانید که هر ساعت با اصالتی که خریداری می‌کنید باید دارای گارانتی باشد. و در گارانتی ساعت شما باید مشخصات کامل آن درج شده باشد. بررسی کنید که هر مدل یا شماره سریال با مواردی که در پشت قاب ساعت نشان داده شده است مطابقت داشته باشد. همچنین هرگونه خطا در لوگوها، املا و تاریخ‌ها را به دقت بررسی کنید.

 

2. بررسی دفترچه راهنمای ساعت

یکی دیگر از راه‌های بررسی اصالت ساعت سیتیزن بررسی دفترچه ساعت می‌باشد. معمولا سازندگان ساعت‌های فیک به خود زحمت اصلاح دفترچه راهنما را نمی‌دهند. شما می‌توانید شماره مدل درج شده در دفترچه راهنما را با شماره‌هایی که در پشت قاب ساعت نشان داده شده است مطابقت دهید.

 

3. بررسی شماره سریال پشت ساعت سیتیزن

در پشت برخی از ساعت‌های سیتیزن شماره سریالی درج شده است که 9 رقم دارد. شما می‌توانید این عدد را در سایت رسمی سیتیزن سرچ کرده و ساعت خود را با مشخصات یافت شده تطبیق دهید.

 

4. استفاده از شماره کالیبر ساعت سیتیزن

علاوه بر شماره سریال 9 رقمی که ممکن است پشت برخی از ساعت‌ها باشد ساعت‌های سیتیزن دارای یک شماره کالیبر نیز می‌باشند. اعداد کالیبر معمولاً شامل یک حرف و سه عدد می‌باشند و از 4 بخش تشکیل شده اند. (برای مثال (E870)

 

5. بررسی مدل ساعت سیتیزن در سایت رسمی آن

یکی از راه‌های آسان دیگر که برای فهمیدن اصل یا فیک بودن ساعت‌های سیتیزن می‌تواند به شما کمک کند سرچ مستقیم نام مدل در سایت سیتیزن است. شما می‌توانید مدلی را که خریداری کرده‌اید در قسمت جستجوی سایت سیتیزن بنویسید و ساعت پیدا شده را با ساعت خود مقایسه کنید. شماره مدل هر ساعت از 2 حرف بعد از آن 4 عدد بعد یک فاصله و بعد 2 رقم دیگر تشکیل می‌شود. به عنوان مثال ساعت مدل EZ6360-84D.

 

6. بررسی لوگوی ساعت

هر ساعت سیتیزن دارای لوگوی Citizen را روی صفحه ساعت می‌باشد. بررسی کنید که فونت حروف با لوگوی رسمی برند مطابقت داشته باشد و کیفیت پرداخت بالا باشد.

 

سخن پایانی

یکی از بهترین راه‌حل‌هایی که در دام افراد سودجو گرفتار نشوید و بتوانید ساعت اصل بخرید خرید از فروشگاه‌های معتبر می‌باشد. بسیاری از فروشندگان با سابقه وجود دارند که علاوه بر امکان خرید حضوری امکان خرید آنلان را در بستری امن برای شما فراهم کرده‌اند. اگر قصد خرید ساعت اصل سیتیزن با خیالی آسوده را دارید بهتر است نگاهی به دسته‌بندی ساعت‌های ما بیاندازید.

 

 

تشخیص اصل بودن ساعت سیتیزن